Αύλειος χώρος - Αίθουσες διδασκαλίας

Το σχολείο διαθέτει ένα γήπεδο μπάσκετ και βόλλευ στον αύλειο χώρο. Το κυρίως κτήριο αποτελείται από το ισόγειο και 2 ορόφους. Για την ασφαλή πρόσβαση των μαθητών, εφόσον χρειάζεται, υπάρχει ασανσέρ. Οι μισές αίθουσες διδασκαλίας είναι εξοπλισμένες με διαδραστικούς πίνακες και τον αντίστοιχο εξοπλισμό (υπολογιστές, προτζέκτορες κλπ).

Αίθουσα Εκδηλώσεων

Η αίθουσα εκδηλώσεων

Η αίθουσα εκδηλωσεων έχει χωρητικότητα άνω των 150 ατόμων και είναι εξοπλισμένη με την ανάλογη μικροφωνική και ηχητική εγκατάσταση (ηχεία, κονσόλα-μίκτης, ενισχυτής, μικρόφωνα φωνής και οργάνων, εξοπλισμό προβολής) και φιλοξενεί με επάρκεια όλες τις εκδηλωσεις του σχολείου μας.

Αίθουσα Βιβλιοθήκης

Η σχολική βιβλιοθήκη περιέχει βιβλία, CD και DVD τα οποία προέρχονται από δωρεές, αγορές αλλά και από διάφορες αποστολές του Υπουργείου Παιδείας. Υπεύθυνη για την λειτουργία της βιβλιοθήκης για το σχολικό έτος 2021-2022 είναι η καθηγήτρια Κάτια Ψαθάκη.

Εργαστήρια

Στην αίθουσα πληροφορικής λειτουργεί δίκτυο με 12 σταθερούς σταθμούς εργασίας. Για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθονται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτής,  και σκάνερ. Υπεύθυνος του εργαστηρίου είναι και φέτος ο καθηγητής της Πληροφορικής  Γεώργιος Σούκας.