Θεατρική Ομάδα 2017-2018

Στην θεατρική ομάδα για το έτος 2017-2018 συμμετέχουν 21 μαθητές. Θα παρουσιάσει το έργο "Υπάρχει και φιλότιμο" σε σενάριο Αλέκου Σακελλάριου - Στέλιου Γιαννακόπουλου υπό την καθοδήγηση της σκηνοθέτιδας κας Βέτας Παπαδοπούλου.

Επίσης μία ομάδα 12 μαθητών εντός της θεατρικής ομάδας συμμετέχει στο πρόγραμμα "Μαθαίνοντας την επιστήμη μέσα από το θέατρο" με την παράσταση "Το δίλημμα της Ελιάς" . Δείτε την αφίσα της παράστασης.

Ιούνιος 2018 : Στις 7 Ιουνίου δόθηκε η τελική παράσταση και των δύο θεατρικών ομάδων. Η μικρή θεατρική με το "Δίλημμα της Ελιάς"
και η μεγάλη θεατρική με το "Υπάρχει και φιλότιμο" .

Mάιος 2018 : Στα πλάισια της παρουσίασης των προγραμμάτων για το σχολικό έτος 2017-18 η θεατρική ομάδα παρουσίασε την παράσταση για τους μαθητές του σχολείου . Η τελική παράσταση της θεατρικής ομάδας θα γίνει την Πέμπτη 7 Ιουνίου στις 7 το απόγευμα.

Απρίλιος 2018 : Η μικρή θεατρική ομάδα παρουσίασε την παράσταση διάρκειας 15 λεπτών "Το δίλημμα της Ελιάς" στην Ελληνογερμανική Αγωγή στις 22 Απριλίου. Έλαβε βραβεία καλύτερης διαδραστικής παράστασης, καλύτερου διαδραστικού σεναρίου, σκηνοθεσίας και εξεύρεσης υποστηρικτών.
Η παράσταση θα παρουσιαστεί και στο σχολείο μας μαζί με την μεγάλη θεατρική ομάδα σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Μάρτιος 2018 : Η θεατρική ομάδα παρουσίασε ένα απόσπασμα διάρκειας 20 λεπτών από την φετινή παράσταση στα πλαίσια του 10ου μαθητικού φεστιβάλ που διοργάνωσε ο Δήμος Καλλιθέας.

H θεατρική ομάδα αποτελείται από τους:
201718 team

και η μικρή θεατρική ομάδα αποτελείται από τους:
201718 team2