Θεατρική Ομάδα 2015-2016

Η θεατρική ομάδα του 7ου Γυμνασίου ανεβάζει παραστάσεις σταθερά εδώ και δέκα τουλάχιστον έτη. Φέτος μάλιστα, για το έτος 2015-2016, είναι και πολυπληθής αφού αποτελείται από 18 μαθητές και μαθήτριες. Η παράσταση που θα ανεβάσει, υπό την καθοδήγηση της σκηνοθέτιδας κας Βέτας Παπαδοπούλου, είναι η γνωστή κινηματογραφική κωμωδία Δεσποινίς Διευθυντής , βασισμένη σε σενάριο των Γιαλαμά-Πρετεντέρη .

team 2

Πέμπτη 12 Μαίου 2016:
Η θεατρική ομάδα παρουσίασε την τελική παράσταση στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου στις 7 το απόγευμα για μαθητές , γονείς αλλά και για κάθε ενδιαφερόμενο. Διαβάστε εδώ το πρόγραμμα και δείτε μερικές φωτογραφίες από την παράσταση.

Τρίτη 10 Μαίου 2016:  Σήμερα το πρωί έγινε η παράσταση της θεατρικής ομάδας για τους μαθητές στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Σάββατο 2 Απριλίου 2016:  Η θεατρική ομάδα εκπροσώπησε το σχολείο στο 8ο μαθητικό φεστιβάλ του Δήμου Καλλιθέας. Παρουσίασε ένα απόσπασμα διαρκείας 15 λεπτών από το έργο, μία μικρή γεύση από την τελική παράσταση η οποία θα γίνει αμέσως μετά τις διακοπές του Πασχα με το τέλος των μαθημάτων.

Δείτε το απόσπασμα:

Η θεατρική ομάδα αποτελείται από τους :

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Βίκυ Σπήτα, Δημήτρης Κρανιάς, Μαρία Τσιαούση.